Комунальний заклад дошкільної освіти "Володимирівський ясла-садок "КАПІТОШКА" Межівської селищної ради"

Методична робота вихователя

Впровадження методів педагогічного впливу на особливість шляхом організації міжособистісного інтерактивного спілкування. Педагогічна підтримкавикористовується вихователем в процесі спільного здитиною визнання її власних інтересів, бажань, рівня можливості подоланняперешкод, що заважають їй самостійно досягати бажаних результатів у самовихованні та спілкуванні. Ігри, педагогічні ситуації сприяють вихованню культури спілкування, врахуваннядитиною бажання оточуючих її людей, безумовному прийняттю оточуючих, та доброзичливому ставленні один до одного.

Формування дитячого колективу у безпосередній формі використанні соціальних справ, а саме конкретних справ, у ході реалізації яких у вихованців формується єдність способів діяльності та цінністю оцінювальних взаємин, при моделюванні таких вправ вихователь передбачає активну участь вихованців спочатку як учасників колективної творчої діяльності, а далі як окремих індивідуальностей застосування інтерактивних технік допомагає вихователю, а нерідко і батькам здійснювати детермінуючий вплив на особистість.

Врахування індивідуальних вікових особистостей дітей засобами впливу вихователя на вихованця в їх спільній діяльності на свідомість з метою формування поглядів і переконань, словесні методи (бесіда, обговорення), метод прикладу або переконання з допомогою яких вихователь не лише розвиває і доводить до свідомості учнів сутність норм поведінки. а й долає помилкові погляди та переконання, за допомогою якого вихователь прищеплює дітям моральні норми і правила поведінки.

Використання інтерактивних форм виховання дітей дозволяє зберегти цілісність і сутність виховного процесу і разом з тим сприяє удосконаленню виховного процесу, який вихователь пристосовує до досягнення своєї мети. Легше проходитьсоціальна адаптація та інтеграція дитини, яка виражається в наданні допомоги дитині у самовихованні, її захист від труднощів, конфліктів, самостійності. Створюютьсядля вільного розвитку духовних і фізичних потреб дитини, а головне здійснюєтьсяпоступове залучення вихованця до системи суспільних відносин. Вихователь, батьки разом з дітьми обирають форми співтворчості, дають оцінку взаємовпливу, коригують процес його соціалізації.